Mercedes-Benz

Şirket Hakkında

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu da faaliyet gösteren Gelecek Otomotiv, interlandını geniş tutarak Türkiye’nin tamamına kaliteli ve güvenli hizmet vermektedir . Diyarbakır,Erzurum ve Malatya lokasyonlarıyla toplam 50.000 metrekare üzerinde kurulu tesisleri ve tamamı eğitimli yaklaşık 250 kişilik ekibi ile Mercedes- Benz’in tüm ürün gurubuna satış , servis ,yedek parça,kaporta-boya hizmeti verebilmektedir.
2004 yılında D.bakır bayiliği ile sektöre merhaba diyen Gelecek otomotiv çok kısa zaman da doğru ve cesur adımlar atarak sektörde kalıcı olduğunu , kısa zamanda yaptıkları ile başarıya referans gösterileceğini kanıtlamıştır.Yıllardır markayı bilen ancak çekinceleri olan başta Diyarbakır halkını ve bölge insanını marka ile tanıştırmış ve barıştırmıştır. Yapılan telkin ve yönlendirmelerle 2007 yılında Kapasitesinin çok altında kalan Erzurum bayiliğini devir alan Gelecek otomotiv , Bayiliği hak ettiği yerlere taşımış ve ne kadar doğru bir tercih olduğunu göstermiştir.Aynı yıl bölgenin tamamına hitap etmek için Malatya bayiliği kararı alınmış ve hayata geçirilmiştir.
2009 yılında yaşanan ve her kesimin ağır şekilde etkilendiği ekonomik krizden yönetiminin bilgi ve becerisi sayesinde, küçülmeye gidenlerin aksine büyüyerek çıkmıştır. Malatya yatırımı söz konusu krizde bile durdurulmamış ve Türkiye ye en büyük Mercedes-Benz showroomlarından biri ülkemize kazandırılmıştır. Çok yakın zamanda sektör paylaşımcılarının riskli bölge görüp bırakın yatırım yapmayı ziyaret bile etmediği noktalarda yatırımlarına devam edecek olan Gelecek otomotiv bölgeden kazandığını tekrar yatırıma ve dolayısı ile istihdama çevirme kararlılığında ne kadar samimi olduğunu göstermektedir. Yakın zamanda yine otomotiv sektöründe tamamlayıcı ürün projelerini de hayata geçirecektir.